Andi Zeqiri synim i skuadrës franceze Nice

Andi Zeqiri synim i skuadrës franceze Nice

2 muaj më parë

Sulmuesi kosovar Andi Zeqiri është bërë shënjestër e skuadrës franceze, Nice.

Lajmi është bërë i ditur nga mediumi ‘Actufoot’ të cilët shkruajnë se Zeqiri tashmë mund të bëhet pjesë e kampionatit elitar në Francë, transmeton Klan Kosova.

“Pas ardhjes së dy futbollistëve zviceran, Nice mund të transferoj edhe futbollistin e tretë nga ky vend. Sulmuesi i Lausanne-Sport, Andi Zeqiri tashmeë është synim i kësaj skuadre”, shkruan ky medium.

22 vjeçari në ediconin e fundit në Zvicër shkëlqeu duke shënuar 22 gola dhe duke dhuruar dhjetë asistime ne 37 ndeshje.

Kurse, së fundi Zeqiri ka pranuar t’i bashkohet Kombëtares së Kosovës në futboll.