Ancelotti shpreson për një punë në Angli - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ancelotti shpreson për një punë në Angli

NULL NULL
16/11/2015

 

Ish trajneri i Milanit, Carlo Ancelotti, ka zbuluar dëshirën e tij për të drejtuar një klub të ri për sezonin 2016-17.

56 vjeçari i cili ka qenë gjithashtu trajner i Juventusit, Chelsea, Paris Saint-Germain dhe së fundi i Real Madridit, para se të shkarkohej në fund të stinorit të kaluar.

“Do të mundohem ta gjej një klub të ri “ tha ai për BBC, “Kam pasur shumë eksperienca pozitive në Paris dhe Madrid.”

Italiani gjithashtu ka pranuar se preferon një punë në Premierë Ligë, dhe se nuk do ta merr një skuadër pa ambicie.