Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ancelotti përsërit: Do të qëndroja në Real Madrid për pjesën tjetër të jetës sime

NULL NULL
27.03.2023 16:29

Carlo Ancelotti e ka ende shumë të qartë të ardhmen e tij, për të cilën po flitet çdo ditë nga fansat, gazetarët dhe ekspertët.

“Dua të qëndroj në Real Madrid. Jam i lumtur. Unë kam thënë shumë herë se do të qëndroj në Real Madrid për pjesën tjetër të jetës sime”, siguron Ancelotti, transmeton Klankosova.tv.

Që Brazili e dëshiron Ancelottin është diçka publike dhe që është pranuar edhe nga Ednaldo Rodrigues, presidenti i Federatës së Futbollit të Brazilit, interesimi i të cilit është përcjellë te trajneri i Real Madridit përmes Kakas.

Në këtë pikë, kombëtarja braziliane është e gatshme të presë vendimin e klubit madrilen për të ardhmen e trajnerit italian. Është një skenar perfekt për Ancelottin, i cili dëshiron të qëndrojë te Real Madridi, por që në rast lamtumire ka si destinacion pesë herë kampionët e botës.

Teksa sezoni ecën, trajneri italian është i përfshirë në të gjitha takimet për të ardhmen e klubit madrilen. Në asnjë rast ai nuk ka kërkuar që ndonjë revolucion të vazhdojë në punë. Gjëja e fundit që Ancelotti do të bënte do të ishte të ushtronte presion ndaj Real Madridit për të formuar vitin e mbetur të kontratës së tij.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.