Ancelotti: Mourinhos i duhet kohë, ai ka sjellë entuziazëm te Roma - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ancelotti: Mourinhos i duhet kohë, ai ka sjellë entuziazëm te Roma

NULL NULL
03.12.2021 20:59

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, tha se Jose Mourinhos duhet t’i jepet kohë te Roma dhe se klubi po kalon në një moment tranzicioni.

“Roma është në një moment tranzicioni. Mourinho sapo ka ardhur, ai ka sjellë entuziazëm dhe ne duhet t’i japim atij kohë”, tha trajneri.

Ancelotti përgatitet të përballet me Interin në Ligën e Kampionëve, javën e ardhshme, dhe për këtë arsye ka një sy në ndeshjen mes Romës dhe Interit këtë fundjavë.