Ancelotti: Benzema do të luajë nga fillimi nesër, ndaj Liverpoolit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ancelotti: Benzema do të luajë nga fillimi nesër, ndaj Liverpoolit

NULL NULL
20.02.2023 20:31

Trajneri i Real Madridit, Carlo Ancelotti, ka folur në lidhje në konferencë për përballjen e nesërme me Liverpoolin, në kuadër të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve.

Ancelotti tha se pret një lojë me një intensitet të lartë dhe janë të përgatitur për këtë, njofton Klankosova.tv.

Ai potencoi se Benzema do të jetë i gatshëm nesër, dhe do të luajë nga fillimi.

“Mirë, fillon nesër nga fillimi. Ai është shumë i emocionuar”.

Trajneri italian theksoi se këtë vit kanë më shumë shanse për ta fituar Ligën e Kampionëve.

“Ne kemi shanse më të mira për të fituar Ligën e Kampionëve sesa vitin e kaluar”

“Presim një lojë me shumë intensitet dhe presion, pa kohë për të marrë frymë. Ne e dimë mirë këtë dhe jemi të përgatitur për të”, tha trajneri italian.

Ancelotti përmendi edhe Vinin, duke thënë se është kënaqësi ta shohësh atë duke luajtur.

“Ai pëlqen të luajë kudo. Përveç kësaj, kjo është një lojë shumë e rëndësishme. Tani për tani është kënaqësi të shohësh Vinin, por për të gjithë futbollin. Është bukur të shohësh cilësinë dhe talentin e tij, si Pedri, Gavi, Mbappé, Haaland … Është kënaqësi për futbollin që mund ta shijojë këtë cilësi”.

Ai kujtoi edhe finalen e Parisit, por që shtoi se tani do të jetë komplet ndryshe, pas janë në pyetje dy ndeshje.

“Është një kujtim i bukur, ishte një lojë e ngushtë, ata kishin më shumë topin e topit, por ne ishim shumë prapa. Tani është ndryshe sepse janë dy ndeshje, duhet ta marrim parasysh këtë. Duhet të luajmë mirë 180 minutat”.

lajme të ngjashme