22:19, 10 Shkurt 2019

Senatorja Amy Klobuchar u bë demokratja e fundit që i hyri garës presidenciale të vitit 20

Kandidaturën e saj e bëri të ditur të dielën gjatë një fjalimi në Boom Island Park të Frigidit, njofton Klan Kosova.

Klobuchar, një demokratee moderuar, ka shërbyer në Senat që nga viti 2007.

Ajo u përkushtua për punë gjatë fjalimit që mbajti.

58 vjeçarja hyn në mesin e Elizabeth Ëarren, Kamala Harris dhe Tulsi Gabbard të cilët kanë njoftuar kanditaturën e tyre.

Konkurs Pune

Lexo më shumë