Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Amerika e gatshme për “bisedime serioze” me Iranin

NULL NULL
09.01.2020 08:22

Shtetet e Bashkuara të Amerikës janë “të gatshme pa kurrfarë parakushti që të nisin bisedimet serioze” me Iranin pas veprimeve të fundit ushtarake mbi njëra-tjetrën.

Në një letër drejtuar Kombeve të Bashkuara, SHBA e ka justifikuar vendimin e saj për të vrarë Gjeneralin e Iranit, Qasem Soleimani si një akt i vetëmbrojtjes, shkruan BBC, transmeton Klan Kosova.

Irani është kundërpërgjigjur me raketa mbi bazat amerikane në Irak të cilit nuk lanë pasoja në njerëz. Edhe kjo i është thënë OKB-së se ka qenë akt vetëmbrojtës.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.