Ambasadorja Ziv: Kosova dhe Izraeli të përkushtuar për thellimin e bashkëpunimit - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ambasadorja Ziv: Kosova dhe Izraeli të përkushtuar për thellimin e bashkëpunimit

NULL NULL
22.03.2023 11:21

Ambasadorja e Izraelit në Kosovë, Tamara Ziv, e ka vlerësuar të suksesshme bisedën mes presidentes së Kosovës Vjosa Osmani dhe atij të Izraelit, Isaac Herzog.

Osmani dhe Hercog kanë biseduar dje në telefon, ndërsa ambasadorja izraelite ka theksuar në Twitter se Izraeli dhe Kosova janë të përkushtuar për thellimin e bashkëpunimit.

“Dje u zhvillua një bisedë e mirë mes presidentëve të Izraelit dhe Kosovës, kushtuar përmirësimit të bashkëpunimit tonë dhe hapjes së kapitujve të rinj të bashkëpunimit dypalësh”, ka shkruar ajo në Tëitter, transmeton Klankosova.tv.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.