Ambasadorja e Kosovës Ines Demiri arrin në Izrael

Ambasadorja e Kosovës Ines Demiri arrin në Izrael

NULL NULL
2 months më parë

Ambasadorja e Kosovës në Izrael, Ines Demiri ka arritur dje në këtë vend.

Lajmin për arritjen e saj e ka bërë të ditur Dan Oryan, shefi i Zyrës për Ballkanin në Ministrinë e Jashtme të Izraelit.

Në shtator të vitit të kaluar Kosova dhe Serbi firmosën në Shtëpinë e Bardhë marrëveshjen ekonomike.

Në kuadër të saj erdhi edhe ujdia për vendosjen e marrëdhënieve diplomatike Kosovë-Izrael, transmeton Klan Kosova.