19:20, 19 Shkurt 2020

Ambasadorja e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri, Yuri Kim, ka njoftuar se ka takuar presidentin e Shqipërisë Ilir Meta, kryeministrin Edi Rama, dhe kryetarin e Partisë Demokratike Lulzim Basha.

Kim bëri të ditur se ky takim larg nga syri i medias ka ardhur duke parë zhvillimet e fundit në vend dhe pritshmërinë që ka SHBA nga Shqipëria.

Diplomatja amerikane tha se pret nga lidershipi shqiptar të sillen në mënyrë të përgjegjshme dhe se SHBA-të janë këtu për ti vëzhguar dhe kontribuar.

Konkurs Pune

Lexo më shumë