11:55, 12 Shkurt 2019

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa, ka fituar dy çmime Grammy, për “Artisten e re më të mirë” si dhe atë për “Këngën më të mirë për zhanrin Dance”.

Për këtë sukses Lipën e ka uruar edhe ambasadori amerikan në Kosovë, Philip Kosnett.

“Urime Dua Lipës për çmimin e saj në Grammy, për artisten e re më të mirë. Gjithmonë mrekulli të shohësh artistë nga Kosova të njohur në skenat botërore”.

Fjalimi emocionues i Dua Lipës kur e merr çmimin Grammy (VIDEO)

klankosova.tv

Konkurs Pune

Lexo më shumë