16:30, 16 Nëntor 2018

Ambasadori italian në Serbi, Carlo Lo Cascio ka deklaruar se Kosova duhet të tërheqë taksën doganore të vendosur për mallrat nga Serbia dhe Bosnja dhe Hercegovina.

“Bashkimi Evropian ka një qëndrim të qartë kur është në pyetje një çështje e kësaj nartyre  dhe mesazhi zyrtar i Brukselit është edhe pozicioni ynë dhe ne besojmë se këto masa duhet të tërhiqen”, tha ai, transmeton Klan Kosova.

Qeveria e Kosovës javën e shkuar kishte marrë vendimin për taksën prej 10 për qind ndaj produkteve serbedhe atyre nga Bosnja

 

Konkurs Pune

Lexo më shumë