Ambasadori i Kosovës në Turqi: Po marrim informacione nëse nga Kosova ka të prekur nga tërmeti - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ambasadori i Kosovës në Turqi: Po marrim informacione nëse nga Kosova ka të prekur nga tërmeti

NULL NULL
06.02.2023 12:04

Turqia dhe Siria janë goditur nga një tërmet i fuqishëm prej 7.9 ballë.

Deri më tani janë raportuar mbi 1 mijë të vdekur si pasojë e tërmetit.

Lidhur me rastin ka folur edhe ambasadori i Kosovës në Turqi, Agon Vrenezi.

Vrenezi tha për Klankosova.tv se po përpiqen të marrin informacione nga autoritetet turke nëse ka ndonjë viktimë apo të lënduar nga Kosova.

“Ambasada e Republikës së Kosovës në Ankara në vazhdimēsi po përpiqet të marr informata nga autoritetet vendore në Republikën e Turqisë dhe të përcjell nëse në qytetet e goditura kemi shtetas tanë”, tha Vrenezi për Klankosova.tv/ Klankosova.tv