Ambasadori Hovenier: Amerika është krenare për partneritetin me FSK-në - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ambasadori Hovenier: Amerika është krenare për partneritetin me FSK-në

NULL NULL
21.02.2023 12:05

Ambasadori amerikan në Kosovë, Jeffrey Hovenier, ka shprehur mirënjohjen e thellë për Forcën e Sigurisë së Kosovës pasi pjesëtarët e saj u kthyen mbrëmë nga Turqia ku morën pjesë në operacionin e kërkim-shpëtimit pas tërmetit.

Hovenier tha se ekipi i FSK-së u kthye pasi kreu operacione të suksesshme të ndihmës në Turqi ku shpëtuan disa jetë, njofton Klankosova.tv.

“Shtetet e Bashkuara shprehin mirënjohjen e tyre të thellë për FSK, ekipet e kërkim-shpëtimit dhe ekipet mjekësore ndërsa kthehen në shtëpi në Kosovë. Ekipi i FSK-së kreu operacione të suksesshme të ndihmës në Turqi dhe shpëtoi disa jetë. SHBA-të janë një partner krenar i FSK-së”, ka shkruar ai në Twitter.

Kujtojmë se pjesëtarët e FSK-së mbrëmë morën medalje nga kryeministri Albin Kurti dhe sot u dekoruan nga presidentja, Vjosa Osmani.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.