Ambasadori gjerman takon Rakiqin: Akterët politikë duhet të tregojnë maturi politike

Ambasadori gjerman takon Rakiqin: Akterët politikë duhet të tregojnë maturi politike

NULL NULL
6 days më parë

Ambasadori i Gjermanisë në Prishtinë Jorn Rohde ka takuar sot kryetarin e Listës Serbe Goran Rakiq.

Në takim u diskutua për zhvillimet dhe ngjarjet e fundit politike në Kosovë, pas akuzave për manipulim të votave nga Lista Serbe.

Temë e takimit ishte edhe sulmi fizik ndaj djalit të politikanit serb Nenad Rashiq.

Diplomati gjerman ka kërkuar që të gjithë akterët politikë të tregojnë maturi politike.

“Sapo u takova me Goran Rakiq. Diskutuam për zgjedhjet dhe zhvillimet e fundit politike. Nënvizova rëndësinë që të gjithë akterët të shfaqin pjekuri politike”.