Ambasadori amerikan mezi pret ta takojë përfaqësuesin Escobar që pritet të vijë në Prishtinë - Klan Kosova

Ambasadori amerikan mezi pret ta takojë përfaqësuesin Escobar që pritet të vijë në Prishtinë

NULL NULL
4 months më parë

Ambasasdori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Jeff Hovenier po thotë se progresi në dialogun e lehtësuar nga Bashkimi Europian, mbetet mënyra më e mirë që Kosova të sigurojë vendin e saj të merituar si lider botëror.

Hovenier këtë e tha, ndërsa u shpreh se mezi pret të takojnë përfaqësuesin amerikan për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar i cili tashmë ka konfirmuar se do të qëndrojë për vizitë në Kosovë javën e ardhshme, njofton Klankosova.tv.

”Ekipi im dhe unë mezi presim të mirëpresim Përfaqësuesin Special Escobar në Kosovë javën e ardhshme. Progresi në Dialogun e lehtësuar nga BE-ja mbetet mënyra më e mirë për të siguruar që liderët e Kosovës mund të japin rezultate për qytetarët dhe se Kosova të njihet dhe zë vendin e merituar si lider botëror”.