Ambasada e SHBA-së: Të ndiqen udhëzimet e Qeverisë për të parandaluar përhapjen e virusit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ambasada e SHBA-së: Të ndiqen udhëzimet e Qeverisë për të parandaluar përhapjen e virusit

NULL NULL
15/04/2020

Ambasada e SHBA-së në Prishtinë, ka thënë se është shumë me rëndësi që të ndiqen masat e reja kundër përhapjes së virusit Korona.

“Është me shumë rendësi që të vazhdojmë të ndjekim udhëzimet e lëshuara nga Qeveria e Kosovës dhe prej komunave për të penguar përhapjen e COVID-19”, thuhet në faqen e kësaj ambasade në Facebook, transmeton Klan Kosova.

“Do të mundemi që të shihemi shumë shpejt edhe personalisht është ndiqen këto udhëzime. Ne në këtë jemi bashkë dhe bashkë mund të mposhtim COVID-19”.