Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ambasada amerikane me shtëpi të re

NULL NULL
05.05.2015 10:25

Ambasada e Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë sot  nis  themelet e një ndërtese të re.

Ndërtimi i saj do të bëhet në hapësirën prej 5 hektarësh në lagjen “Arbëria” në kryeqytet, tokë kjo që i është dhënë ambasadës në shfrytëzim për 99 vjet.

Në ceremoninë e sotme do të marrë pjesë edhe presidentja e Kosovës Atifete Jahjaga dhe bashkë me ambasadoren Tracey Ann Jacobson.

Në një njoftim të ambasadës kjo ceremoni e nisjes së ndërtimit është quajtur moment historik.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.