Alvin Karaqi dhe Blodin Pakashtica, të shtatit në garën Serie A - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Alvin Karaqi dhe Blodin Pakashtica, të shtatit në garën Serie A

NULL NULL
nga Jon Ajeti 14.01.2023 10:30

Dy karateistët Alvin Karaqi dhe Blodin Pakashtica, kanë marrë pjesë në turneun e nivelit Serie A, që po zhvillohet në kryeqytetin e Greqisë, Athinë.

Ata përfaqësuan shtetin e Shqipërisë ne këtë garë botërore, ku marrin pjesë 96 karateist në kategori të ndryshme.

Pakashtica, regjistroi tre fitore, dhe dy humbje, teksa edhe Karaqi arriti që ti mposht tre kundërshtarë para se të kaloj në cerekfinale, ku pësoi një lendim dhe nuk arriti ta zhvilloj duelin e tij deri në fund.
Të dy garues, në kategoritë e tyre përfunduan në vendin e shtatë.