Alonso: Një bolid dhe rezultat i pa besueshëm - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Alonso: Një bolid dhe rezultat i pa besueshëm

NULL NULL
nga Naim Selmani 06.03.2023 12:34

Piloti spanjoll Fernando Alonos me ekipin Aston Martin arriti rezultat të jashtëzakonshëm në garën e parë të sezonit të ri në Formula 1.

Dy herë kampioni i botës në këtë sport pas një beteje të fortë në shtegun e Sakhir në Bahrein arriti që ta marr vendin e tretë në podium transmeton klankosova.tv.

41 vjeçari dhuroi spektakël duke bërë shumë tejkalime por ajo që ra në sy më shumë ishte dueli dhe më pas tejkalimi ndaj 7 herë kampionit të botës Lewis Hamilton.

“Ky është thjeshtë një rezultat dhe bolid i pa besueshëm të cilin jemi duke e drejtuar për momentin” theksoi Alonso.

Ai shtoi se janë duke e shijuar çdo moment, çdo stërvitje dhe gjithçka duket shumë e bukur për të qenë e vërtet pasi 8 muaj më parë kush do ta mendonte që do të jemi në nivel me Mercerdes-in dhe Ferrarin.

Përndryshe në fundjavë Alonso regjistroi podiumin numër 99 në karrierë në Formula 1.

lajme të ngjashme