Alkooli sjell humbjen e energjisë së trupit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Alkooli sjell humbjen e energjisë së trupit

NULL NULL
05/10/2015

Ndonjëherë ndiheni të përgjumur pasi të hani disa lloje të caktuara të ushqimeve.

Por mos u brengosni ju nuk jeni të vetmit, kjo është e vërtetë kur ju keni probleme me qarkullimin e gjakut.

Më poshtë do të ju tregojmë disa ushqime që e largojnë energjinë nga trupi.

Ëmbëlsira

Është joshëse për të përfunduar një vakt duke ngrënë gjëra të ëmbla, ato nuk duhet konsumuar pas çdo vakti pasi që humbin energjinë e trupit edhe pse janë të shijshme.

Gjalp kikiruku

Ky lloj ushqimi kot është i shijshëm por përmbanë sasi të lartë të kalorive dhe sheqerit e që mund të dërgoi në humbjen e energjisë nganjëherë, përcjellë Klan Kosova.

E edhe disa nga këto ushqime të tjera ju sjellin në humbjen e energjisë së trupit ja disa prej tyre:

Frutat që përmbajnë sheqer

Ushqimet e yndyrshme

Alkooli

Buka e bardhë

Dhe pastat si makaraona.