Alivanoset veterani gjersa ishte duke pritur që të aplikojë për pension - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Alivanoset veterani gjersa ishte duke pritur që të aplikojë për pension

NULL NULL
05/10/2015

Një ish luftëtar i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës është alivanosur sot para ndërtesës së Qeverisë së Kosovës gjersa ishte duke pritur në radhë që t`i dorëzojë dokumentet për të aplikuar  për pension të veteranëve.

Me qindra veteranë të cilët kanë ardhur nga të gjitha anët e Kosovës  thonë se gjithçka është duke shkuar ngadalë dhe po hasin në vështirësi në dorëzim të dokumenteve.

Dorëzimi i i këtyre të fundit po bëhet në zyrën për çështje të veteranëve pranë Qeverisë, njofton Klan Kosova.