Alivanoset gjyqtarja te Pallati i Drejtësisë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Alivanoset gjyqtarja te Pallati i Drejtësisë

NULL NULL
21/05/2015

Për shkak të kushteve jo të mira në sistemin e ajrosjes në Pallatin e Drejtësisë, është alivanosur gjyqtarja, Nora Bllaca- Dula.

Gjyqtarja në Gjykatën e Apelit në Prishtinë, ka qenë duke u marrë me një rast të krimit të organizuar kur është alivanosur dhe për pasoj është ndërprerë seanca.

Këtë lajm për Klan Kosovën e konfirmoi kryetari i Sindikatës së Punëtorëve të Judikaturës Asllan Rusinovci.

Ani pse edhe më herët ka pasur ankesa dhe bojkot të punës për shkak të kushteve jo të mira në këtë objekt sidomos në klimatizim, Rusinovci tha se ende nuk është ndërmarr asnjë masë që gjendja e ajrosjes në Pallatin e Drejtësisë të përmirësohet. Veç problemit me ventilim, Rusinovci tha se në pallatin e ri të drejtësisë po përballen edhe pamjaftueshmëri të ujit të pijes si dhe me problemin e transportit./Klan Kosova.