Algjeriani me fanellën e UÇK-së udhëtoi 400 kilometra për ta mbështetur Kosovën dhe Shqipërinë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Algjeriani me fanellën e UÇK-së udhëtoi 400 kilometra për ta mbështetur Kosovën dhe Shqipërinë

NULL NULL
02/07/2022

Algjeriani Houssem Tujamo ka udhëtuar rreth 400 kilometra nga kryeqyteti Algiers për në Oran, për të përkrahur ekipin e Kosovës dhe atë të Shqipërisë gjatë Lojërave Mesdhetare Oran 2022.

Zyrtari për media te Komiteti Olimpik i Kosovës, Kushtrim Krasniqi, ka thënë se ai prej vitesh posedon një fanellë të Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, të cilën e ka bërë vetë për shkak të historisë dhe veçanërisht heroit legjendar Adem Jashari, transmeton Klankosova.tv.

Derisa shtoi se ka edhe fanella të tjera kuqezi, kurse llogaria e tij në Instagram është e mbushur me foto që simbolizojnë dashurinë e tij për shqiptarët

Në shenjë falënderimi, presidenti i KOK-ut, Ismet Krasniqi, i dhuroi fanellën e ekipit të Kosovës.

Teksa dëshira e Houssem është që një ditë ta vizitojë Kosovës ose Shqipërinë.