Albin Kurti takon Sali Berishën, kundër idesë së Thaçit - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Albin Kurti takon Sali Berishën, kundër idesë së Thaçit

NULL NULL
08/09/2018

Kreu i Lëvizjes Vetëvendosja, Albin Kurti, ka zhvilluar një takim historik sot me ish-kryeministrin e Shqipërisë, Sali Berisha.

Edhe pse Kurti dhe Berisha kanë qëndrime dhe ide të ndryshme politike, ajo që i ka bashkuar është pikërisht çështja kombëtare për kufijtë e Kosovës.

Biseda mes Berishës dhe Kurtit ka qenë e ngrohtë, ku kanë biseduar rreth idesë së hedhur nga zyrtarët e lartë të Kosovës për ndryshim kufijsh.

Lidhur me këtë çështje Berisha dhe Kurti janë shprehur publikisht se janë kundër kësaj ideje./syri