Alban Hyseni dorëhiqet si deputet para se ta marrë detyrën si Kryetar i Gjilanit (Dokument)

Alban Hyseni dorëhiqet si deputet para se ta marrë detyrën si Kryetar i Gjilanit (Dokument)

NULL NULL
2 months më parë

Alban Hyseni i Lëvizjes Vetëvendosje ka dhënë dorëheqje nga pozita e deputetit në Kuvendin e Kosovës.

Ky veprim i tij ka ardhur pas zgjedhjes në pozitën e kryetarit të Komunës së Gjilanit, transmeton Klankosova.tv.

“Sot firmosa dokumentin e dorëheqjes nga pozita e deputetit. Ju faleminderit të gjithë kolegëve pa dallime partiake, për bashkpunimin gjatë kësaj periudhe”, është shprehur Hyseni.

“Tani na presin detyra të reja dhe hapjen e një kapitulli të ri për Komunën e Gjilanit”.