ALARMANTE: Katër të vdekur dhe 418 të infektuar në 24 orët e fundit me COVID-19

ALARMANTE: Katër të vdekur dhe 418 të infektuar në 24 orët e fundit me COVID-19

NULL NULL
1 muaj më parë

418 persona janë infektuar me koronavirus në 24 orët e fundit në Kosovë.

Ky është numri më i madh i regjistruar në vend që prej shpalljes së pandemisë, njofton Klan Kosova.

Në këtë periudhë janë shënuar edhe katër raste të vdekjes dhe 67 persona janë shëruar.

Deri tash në Kosovë janë 18 mijë e 910 raste pozitive, me 647 viktima dhe 15 mijë e 367 veta janë shëruar nga 13 marsi kur është regjistruar rasti i parë.

https://www.facebook.com/IKSHPK/posts/3217191281742187