14:27, 2 Korrik 2020

Trajneri i Manchester City-t, Pep Guardiola, po dëshiron që ta ripërtërijë ekipin e tij, dhe e sheh David Alaba-në si të parin në kuadër të kësaj iniciative.

Ylli i Bayern Munchen-it shquhet për punën e tij të mirë në anën e majtë dhe në qendër të mbrojtjes ku edhe ka përfunduar pas daljes në pah të Alphonso Davies.

Anash Leroy Sane-së dhe David Silvës që do të largohen në fund të këtij stinori, shumë fytyra te reja mund të vijnë te Qytetarët, e ndoshta duke nisur nga Alaba.

Konkurs Pune

Lexo më shumë