8:57, 9 Korrik 2020

Ylli i Glee, Naya Rivera është zhdukur pasi djali i saj katër vjeçar u gjet i vetëm në një varkë në një liqen në Kaliforninë Jugore, thonë zyrtarët.

33 vjeçarja mori me qira varkën të mërkurën pasdite në Liqenin Piru, në veri-perëndim të Los Angeles, thotë zyra e Sherifit të Qarkut Ventura.

Një operacion kërkimi është duke u zhvilluar.

Rivera është e njohur për rolin e tifozes, Santana Lopez në serialin komedik muzikor Glee nga 2009 deri në 2015.

Ajo u martua me aktorin Ryan Dorsey në vitin 2014 – i cili është babai i djalit të saj, raporton BBC, transmeton Klan Kosova.

Çifti u divorcua në vitin 2018 dhe kishin kujdestarinë e përbashkët të djalit.

Konkurs Pune

Lexo më shumë