Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aktorja më e mirë në “Bafta Awards 2024” – Emma Stone

NULL NULL
18.02.2024 21:53

Ema Stone është zgjedhur aktorja më e mirë në festivalin “Bafta Awards 2024”. Ajo këtë çmim e mori me rolin e tij në filmin “Poor things”.

Stone falënderoi dikë shumë të rëndësishëm në fjalimin e saj të pranimit të çmimit

“Meqenëse jemi në Londër, do të doja të filloja duke falënderuar trajnerin tonë të dialektit… ai nuk qeshi me mua kur më duhej të thosha ujë”, tha Stonte.

Për aktoren më të mirë në garë ishin:

Fantasia Barrino – The Color Purple;

Sandra Hüller – Anatomy of a Fall;

Carey Mulligan – Maestro’

Vivian Oparah – Rye Lane’

Margot Robbie – Barbie’

Emma Stone – Poor Things, shkruan BBC, transmeton Klankosova.tv.

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.

lajme të ngjashme