Aktori amerikan Robert Blake vdes në moshën 89-vjeçare - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aktori amerikan Robert Blake vdes në moshën 89-vjeçare

NULL NULL
10.03.2023 13:01

Aktori amerikan, Robert Blake, ka ndërruar jetë në moshën 89-vjeçare.

Ai ishte i njohur për rolin e detektivit Tony Baretta në vitet ’70, njofton Klan Kosova.

Blake gjithashtu luajti në “In Cold Blood” dhe “Judgment Day: the John List Story”.

Por, karriera e tij u la në hije nga procesi gjyqësor dhe lirimi i tij për vrasjen e gruas së tij, Bonny Lee Bakley, në vitin 2001.

Rrini të informuar mbi zhvillimet kryesore duke u bërë pjesë e komunitetit tonë në Viber

BONUS: Merreni aplikacionin tonë në Android dhe iOS

klankosova.tv