Aksioni antihashash, shkatërrohen qindra rrënjë - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aksioni antihashash, shkatërrohen qindra rrënjë

NULL NULL
07/08/2015
Policia e Shtetit vijon në shkallë vendi operacionin kundër kultivimit të bimëve narkotike.

Në disa operacione të ndërmarrë në Shkodër, Lushnje dhe Krujë janë asgjësuar disa qindra bimë narkotike.

Në Shkodër aksioni u zhvillua në fshatrat Mazrekë, Barcoll dhe Kron i Madhe, në Krujë në Thumanë dhe Dukagjin i Ri, ndërsa në Lushnje në fshatin Bregas.

Këtu policia e Lushnje prangosi shtetasin, Refik Petova, i dyshuar si kultivues i bimëve narkotike.

Policia në Shkodër dhe Krujë njofton se vijojnë operacionet dhe paralelisht me to edhe hetimet për identifikimin dhe vendosjen para drejtësisë të personave kultivues të bimëve narkotike./TCh