Aksidenti me autobus në Pakistan lë 41 të vdekur - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aksidenti me autobus në Pakistan lë 41 të vdekur

NULL NULL
29.01.2023 12:43

Më shumë se 40 persona vdiqën pasi një autobus ra në një luginë dhe mori flakë në provincën jugore pakistaneze të Balochistanit të dielën, thanë zyrtarët.

41 trupa u nxorrën nga rrënojat,  tha për Reuters oficeri i policisë së qarkut Israr Umrani, transmeton Klankosova.tv

Autobusi që transportonte rreth 48 persona u përplas gjatë rrugës nga kryeqyteti i Balochistanit, Quetta për në qytetin jugor të Karaçit, thanë zyrtarët.