Aksident në Gjermani, shtatë të vdekur - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aksident në Gjermani, shtatë të vdekur

NULL NULL
02.04.2023 10:49
Aksidenti ne Gjermani

Të paktën shtatë persona humbën jetën dhe disa të tjerë u plagosën në një aksident trafiku të shumëfishtë që ndodhi në një autostradë në Thuringen të Gjermanisë.

Sipas policisë, ngjarja ka ndodhur mbrëmjen e së shtunës kur për arsye të pazbardhura, një automjet ka nisur të lëvizë në drejtim të kundërt, pak pasi është përplasur me dy makina të tjera, transmeton Klankosova.tv.

Policia gjermane mbylli rrugën dhe njoftoi qytetarët e zonës për t’u mbrojtur nga tymi toksik që dilte nga automjetet e djegura në vendin e aksidentit.