Aksident në Fushë Kosovë, lëndohet rëndë shtetasi suedez - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aksident në Fushë Kosovë, lëndohet rëndë shtetasi suedez

NULL NULL
22.05.2023 10:20
aksident

Të dielën në Fushë Kosovë ka ndodhur një aksident trafiku mes një veture dhe motoçiklete.

Si pasojë e këtij aksidenti, motoçiklisti i cili është shtetas i Suedisë, ka pësuar lëndim të rëndë.

“Në rrugën e cekur ka ndodhur një aksident trafiku në të cilën kanë qenë të përfshira një veturë udhëtarësh me targa vendore me ngasës mashkull kosovar dhe një motoçikletë pa targa të cilën kishte qenë duke e drejtuar një mashkull shtetas i Suedisë”, thuhet në Raportin e Policisë së Kosovës.

“Si pasojë e aksidentit lëndime të rënda trupore ka pësuar motoçiklisti i cili është dërguar në QKUK dhe është duke u trajtuar”.

“Njësitë policore kanë dalë në vendin e ngjarjes dhe janë duke hetuar rastin. Lidhur me rastin është arrestuar i dyshuari mashkull kosovar drejtuesi i veturës së përfshirë në aksident dhe me vendim të prokurorit është dërguar në mbajtje”.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.