Aksident i rëndë trafiku – një i vdekur, pesë të lënduar - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Aksident i rëndë trafiku – një i vdekur, pesë të lënduar

NULL NULL
13/04/2018

Një person ka humbur jetën në një aksident trafiku në fshatin Cërnicë të Komunës së Gjilanit.

Lajmin për Klan Kosovën e ka konfirmuar Ismet Hashani, zëdhënës i policisë për rajonin e Gjilanit.

Në aksidentin që ka ndodhur rreth orës 15:30 në mes dy veturave – Golf 4 dhe Golf 5 – kanë mbetur të lënduar edhe pesë persona të tjerë.

“Fatkeqësisht në aksident njëri nga vozitësit ka humbur jetën, kurse janë lënduar pesë persona të tjerë. Vozitësi i veturës tjetër është ndaluar nga policia për 48 orë”, ka thënë Hashani për Klan Kosovën.

Policia është duke zhvilluar hetimet për të parë se çfarë ka çuar deri tek aksidenti me fatalitet.

klankosova.tv