9:53, 23 Gusht 2019

AKR e Behgjet Pacollit ka arritur marrëveshje për koalicion parazgjedhor me Nisman Socialdemorkate që drejtohet nga Fatmir Limaj.

Burime të Klan Kosova brenda AKR mësojnë për arritjen e kësaj marrëveshje.

Ende nuk është konfirmuar kjo, mirëpo për në orën 11:00, këto burime kanë njoftuar se do të mbahet një konferencë ku pritet që të zyrtarizohet marrëveshja.

“Gjithçka do të qartësohet në ora 11:00”, ka thënë përmes telefonit Fatmir Matoshi, pa konfirmuar se për çfarë saktësisht është thirrur konferenca nga ana e tyre.

E përplotësuar

“Ju njoftojmë që sot, me datë 23.08.2019, duke filluar nga ora 11:00, Presidenti i Aleancës Kosova e Re, z. Behgjet Pacolli dhe Kryetari i Nismës Socialdemokrate, z. Fatmir Limaj, do të mbajnë një konferencë të përbashkët për Media”, thuhet në njoftimin e dërguar për media.

Konkurs Pune

Lexo më shumë