Akil Gjakova e nis mbarë Grand Slamin e Turqisë - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Akil Gjakova e nis mbarë Grand Slamin e Turqisë

NULL NULL
01.04.2023 08:53

Xhudisti kosovar, Akil Gjakova e ka filluar në mënyrë fantastike garën në Grand Slamin që po mbahet në Antalia të Turqisë.

Gjakova triumfoi në raundin e parë ndaj meksikanit Gilberto Cardoso me Waza-Ari, në kategorinë deri në 73 kilogramë.

Në raundin e dytë, Gjakova do të përballet me ukrainasin, Vladyslav Kazimirov.

Ndryshe, sot do të ndeshet edhe Dardan Cena, në të njëjtën kategori. /Klankosova.tv.

Klikoni KËTU për t’u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.