18:14, 10 Maj 2019

Akil Gjakova dhe Loriana Kuka do të garojnë këtë fundjavë në Grand Slamin, që mbahet në Baku të Azerbajxhanit.

Akili garon të shtunën në kategorinë deri në 73 kilogramë, ndërsa Loriana të dielën në kategorinë -78 kilogramë.

Xhudistëve tanë, po e ndjekin suksesshëm rrugën drejt normës Olimpike Tokyo 2020, njofton Komiteti Olimpik i Kosovës përcjellë Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë