AKI nuk e informoi MPB-në për Kumanovën - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

AKI nuk e informoi MPB-në për Kumanovën

NULL NULL
18/05/2015
Ministri i Brendshëm, Skënder Hyseni bashkë me drejtorin e Policisë së Kosovës, Shpend Maxhuni kanë nisur raportimin e tyre pranë Komisonit për Punë të Brendshme lidhur me ngjarjet e fundit në Kumanovë.

Me këtë rast, Hyseni  tha se u keqinterpretua, kur tha se di gjithçka për ngjarjet e Kumanovës.

“Policia dhe Ministria e Punëve të Brendshme nuk kanë pranuar as edhe një informacion nga AKI’ tha ai

Madje Hyseni duke kërkuar që institucionet e Maqedonisë të lejojnë hetim ndërkombëtar për incidentin e armatosur në Kumanovë  tha se ministria me të cilën ai udhëheq nuk ka pasur asnjë informacion se mund të ndodhte ajo çka ka ndodhur.

“Që prej 21 prillit kur ka ndodhut  incidenti i Gushicës, MPB-ja  ka ndërmarrë të gjitha masat për ta siguruar kufirin” shtoi më tej ai, transmeton Klan Kosova/Klan Kosova.