Ahmeti nesër në takim me ambasadorët - Klan Kosova

Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Ahmeti nesër në takim me ambasadorët

NULL NULL
06/08/2015

Kryetari i BDI-së Ali Ahmeti nesër, e premte më 7 gusht, do të takojë në takim të përbashkët Ambasadorin Amerikan Xhes Bejli dhe Ambasadorin Evropian Aivo Orav, mëson Zhurnal.

Takimi do të mbahet në Ambasadën Amerikane në Shkup me fillim në ora 13:00 dhe pritet që Ahmeti dhe Ambasadorët Amerikan dhe Evropian të flasin për zbatimin e marrëveshjes së 2 qershorit.

Ambasadorët gjatë kësaj periudhe në agjendën e tyre kanë përfshirë edhe takimet me Zaevin, Thaçin dhe Gruevskin.