Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

AGK trimëron: “Fol, mos u tut!”

NULL NULL
03.05.2015 20:08
Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës ka zhvilluar një aktivitet simbolik, para Teatrit Kombëtar në Prishtinë, për të shënuar Ditën Botërore të Lirisë së Shtypit, me moton “Fol mos u tut”

Asociacioni i Gazetarëve të Kosovës në ditën ndërkombëtare të lirisë së shtypit ka realizuar një aksion me moton: “Fol, mos u tut!”, duke kërkuar kështu që zëri i tyre të mos heshtet.

Në krahasim me vitet e kaluara, sipas AGK-së, liria e shprehjes në Kosovë po shkon drejt përkeqësimit.

Për këtë punë apel iu bë gjitha institucioneve që t’iu vihen në ndihmë gazetarëve e mediave në rast sulmi, transmeton KlanKosova.

Rasti më i rëndë i dhunës ndaj gazetarisë është ai i gazetarit Milot Hasimja, i cili përpos që u sulmua një vit më parë, në vendin e tij të punës, atij i doli problem edhe me procesin gjyqësor.

KlanKosova iu sjell kronikën nga aksioni i sotëm i AGK-së.

 

*Klikoni KËTU për t´u bërë pjesë e kanalit zyrtar të Klan Kosovës në Viber.

*Klikoni KËTU për ta shkarkuar aplikacionin e Klan Kosovës në Android, dhe KËTU për iOS.