Agim Veliu pret në takim shefin e misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark

Agim Veliu pret në takim shefin e misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark

NULL NULL
4 javë më parë

Ministri i Punëve të Brendshme, Agim Veliu, ka pritur sot në takim Shefin e Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark.

Sipas Veliut, ata kanë diskutuar për zhvillimet e fundit në vend, për situatën e përgjithshme të sigurisë, si dhe për parandalimin e virusit COVID-19, njofton Klan Kosova.

“Po ashtu, në këtë takim të dy palët shprehëm gatishmërinë për thellimin e bashkëpunimit në mes MPB-së dhe Misionit të EULEX-it”.

Sot prita në takim Shefin e Misionit të EULEX-it, Lars-Gunnar Wigemark me të cilin, diskutuam për zhvillimet e fundit në…

Publiée par Agim Veliu sur Lundi 28 septembre 2020

klankosova.tv