11:53, 1 Qershor 2020

Janë arrestuar rreth 4,000 persona në Shtetet e Bashkuara të Amerikës që nga vdekja e George Floyd që nxiti zemërim dhe protesta mbarëkombëtare.

Arrestimet e para filluan të martën, më 26 maj, një ditë pas vdekjes së Floyd në duart e policëve, raporton CNN, transmeton Klan Kosova.

Konkurs Pune

Lexo më shumë