"Afria Thaçi-Qalaj" që përmendet në Speciale (VIDEO) - Klan Kosova

“Afria Thaçi-Qalaj” që përmendet në Speciale (VIDEO)

NULL NULL
6 months më parë

Afërsia mes ish-presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, dhe ish-drejtorit të Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, përmendet nga Prokuroria e Gjykatës Speciale si një nga arsyet për moslirimin me kusht të ish-presidentit.

Kjo pasi më 29 shtator të vitit 2018, Qalaj e kishte shoqëruar Thaçin gjatë vizitës së tij në Liqenin e Ujmanit.

Sipas Prokurorisë, kjo po shihet si mundësi e ndikimit të Thaçit në Policinë e Kosovës.

Moment nga “afërsia” e Thaçit dhe Qalajt.

Qalaj: Prokuroria e Speciales veç po do të gjejë arsye për moslirimin e Thaçit nga paraburgimi (VIDEO)

Prokuroria kundërshton lirimin me kusht të Hashim Thaçit (Dokument)