Afër trenit në Bllacë, ndërtohet edhe “Muri i Kujtimit” (VIDEO)

Afër trenit në Bllacë, ndërtohet edhe “Muri i Kujtimit” (VIDEO)

NULL NULL
1 javë më parë

Për ta ruajtur në kujtesë të kaluarën, në Bllace do të ndërtohet një mur.

Në të do të gravohet imazhi i Sherife Lutës dhe të bijës Besianës që në kohën e luftës po kalonin në Maqedoninë e Veriut pasi u dëbuan nga ushtria e policia serbe.

Kronikë e përgatitur nga gazetarja Qëndresa Tërshani.

klankosova.tv