Afër 1200 të vdekur nga tërmeti në Turqi dhe Siri - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Afër 1200 të vdekur nga tërmeti në Turqi dhe Siri

NULL NULL
06.02.2023 11:57

Afër 1200 persona kanë vdekur si pasojë e tërmetit prej 7.9 ballë që goditi Turqinë dhe Sirinë.

Vetëm në Turqi, presidenti turk Recep Tayyip Erdogan, tha se në shtetin e tij raportohen 912 të vdekur dhe 5 mijë e 383 të lënduar.

Erdogan tha se ende nuk dihet se sa mund të rritet numri i viktimave, raporton BBC përcjell Klankosova.tv

I pari i Turqisë shtoi se 2 mijë e 818 ndërtesa janë shembur si pasojë e tërmetit/ Klankosova.tv