Adrian Berisha, ushtari ndryshe i Prishtinës flet në "Podcast Lifestyle me Gonxhen" (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Adrian Berisha, ushtari ndryshe i Prishtinës flet në “Podcast Lifestyle me Gonxhen” (VIDEO)

NULL NULL
17.06.2022 11:09

Në Podcast Lifestyle me Gonxhen këtë javë i ftuar ishte Adrian Berisha, ish-drejtor i Kulturës në Komunën e Prishtinës, i apasionuar ndaj shërbimit publik e ndaj Prishtinës, por mbi të gjitha pas muzikës.

Si i kujton fillimet e veta Adriani në Prishtinë? Si filloi të merret me muzikën dhe skenën e muzikës?

Si u emërua DJ Gamble? Si i ka përballuar sfidat e ndryshme të kohës e të shëndetit Adriani? Si e sheh Adriani angazhimin në politikë? A është politika privilegj apo shërbim publik?

Si reflekton Adriani në sfidat e punës në komunë? Çfarë mund të presim nga Manifesta dhe çfarë domethënie ka ky organizim për qytetarët e Prishtinës? Sa ka humbur Prishtina nga mos organizimi i Sunny Hill?

Këto dhe shumë çështje tjera lidhur me pasionet, profesionet e mbi të gjitha Prishtinën në sytë e Adrian Berishës, mund t’i ndiqni në episodin e fundit të Podcast Lifestyle me Gonxhen në linkun e mëposhtëm.