Adoleshentja vendos 22 çorape në një këmbë në 30 sekonda për rekordin Guinness (VIDEO) - Klan Kosova


Na ndiqni në:


Get it on Google Play Download on the App Store

Adoleshentja vendos 22 çorape në një këmbë në 30 sekonda për rekordin Guinness (VIDEO)

NULL NULL
23/09/2022

Një vajzë 14-vjeçare nga Alberta e ShBA-së arriti rekordin botëror Guinness duke vendosur 22 çorape në këmbë në 30 sekonda.

Carolena Kruse nga Calgary tha se ajo filloi të stërviste veten për të mposhtur rekordin për shumicën e çorapeve të vendosura në njërën këmbë në 30 sekonda (nën 16 vjeç) kur kishte disa pushime pas një gare noti në korrik, dhe në përpjekjen e saj të parë ajo ishte në gjendje të lidhte rekordin e mëparshëm prej 19, i vendosur në maj nga Aarif Ibn Abdul Halim nga India.

“Thjesht duhet të përqendrohesh në vendosjen e çorapeve dhe thjesht të vazhdosh”, tha Kruse për Calgary Eyeopener të CBC Radio. “Ju lejohet të filloni me një çorape në këmbë, gjë që është e bukur”

Përpjekja zyrtare e Kruse, e regjistruar nga nëna e saj, përfundoi me 22 çorape në këmbë, të mjaftueshme për ta marrë titullin. Kruse deklaroi se ajo e mori certifikatën e saj zyrtare me postë këtë javë.

Adoleshentja tha se mund të ndiqte versionin e të rriturve të rekordit, i cili ka 28 çorape, ose mund të ndiqte rekorde në kategoritë e notit.

“Rekordi ishte disi vetëm për mua, sepse nuk doja t’ia vërtetoja askujt apo asgjëje,” tha ajo.