AC Milan mposht Interin me rezultat 2:1

AC Milan mposht Interin me rezultat 2:1

NULL NULL
1 javë më parë

Ka përfunduar derbi i zhvilluar ndërmjet skuadrës Inter dhe AC Milan me rezultat 2:1 në favor të kësaj të fundit.

Ishte sulmuesi suedez, Zlatan Ibrahimoviq, ai i cili e tundi dy herë rrjetën e Interit në fillim të pjesës së parë, njofton Klan Kosova.

Pastaj futbollisti Romelu Lukaku e realizoi një gol për Interin në minutën e 29-të.

Gjatë pjesës së dytë edhe pse ka pasur disa raste, asnjëra skuadër nuk ka arritur që të shënojë gol.

Ndeshja është zhvilluar në stadiumin San Siro.

klankosova.tv